Project 1 Unit 1 testy

V následujícím příspěvku najdete několik testů, které používám k ověřování znalostí žáků. Je tu několik testů na slovní zásobu, testy na gramatiku a mock test na lekci 1.

Slovíčka

Unit 1A

V následujícím souboru najdete čtyři křížovky a dvě přiřazovací cvičení. Žáci s poruchami učení mají za úkol přiřadit česká a anglická slova, zatímco ostatní musí vyplnit křížovky. Slovíčka v křížovkách jsou ve zkrácených tvarech, ale apostrofy nemají své vlastní políčko.

Při vyhodnocování křížovek žákům za chybně napsané slovo odebírám 1/3 bodu. Pokud se však žákovi podaří napsat slovo jiné, tak ztrácí celý bod.

Na poslední stránce najdete řešení přiřazovacího cvičení.

Unit 1B

V tomto souboru najdete to stejné, co v předchozím souboru. Jsou zde 4 různé křížovky a dvě přiřazovací cvičení. Pozor první křížovka má jen 13 slov, zatímco ostatní mají slov 15. Tuto křížovku můžete využít pro velmi šikovné dítě, které má z poradny napsáno, že má dostávat zkrácené testy.

Unit 1C

Zde znovu najdete čtyři křížovky a dvě přiřazovací cvičení. V křížovkách nejsou zahrnuty fráze What’s you telephone number? What’s you phone number? a What’s you mobile number?, protože pak nebylo možné vytvořit křížovku, která by se vlezla na stránku.

Unit 1D

Následující sada testů je trochu jiná než ty předchozí. Tentokrát zjednoduššená verze pro žáky s SPU obsahuje dvě křížovky, kde jsou první písmena vyplněna a křížovky mají o jedno slovo méňě než křížovky normální. Očekávejte, že výsledky budou o něco horší než u spojovaček.

Unit 1AB

Když jsem vyučoval na víceletém gymnáziu, zvykl jsem si testovat slovíčka po dvou lekcích, protože testy na jednu lekci byly pro ně příliš jednoduché. Tento soubor obsahuje křížovky na slovíčka z lekcí 1AB.

Unit 1CD

Pozor, třetí a čtvrtá křížovka obsahují pouze 13 slov. Je nutné to zohlednit při hodnocení.

Incremental Testing

Slovíčka, která se žáci jednou naučí, by měli umět až do smrti. Ale ze zkušenosti víme, že tak to nefunguje. Nejlepším způsobem, jak zabránit zapomínání, je testování. Ale ve školství jsem ještě nepotkal učitele, který by si dovolil testovat slovíčka ze starších lekcí. Pokud byste se do tohoto dobrodružství chtěli pustit, zde máte potřebné testy:

Unit 1ABC

Unit 1ABCD

Čísla

V této lekci se mají žáci naučit čísla od nuly do sta. Zde je malý test na ověření znalostí žáků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *