Project 3, Unit 6D – Pass it Round

Toto je jedna z mála aktivit, kterou jsem se naučil na vysoké škole, a od té doby ji používám. V té době se mi zdála naprosto neprůstřelná. Připadalo mi, že se žáci prostě nemohou daná slovíčka nenaučit. Navíc mají plné ruce a tudíž i sníženou možnost vyrušovat. Bohužel, i přes toto všechno se jim to někdy daří.

K aktivitě Pass it Round budete potřebovat jednu sadu kartiček z následujícího dokumentu (je nutno vytisknout oboustranně).

Kartičky nastříhejte a nechte si je u sebe.

Posaďte žáky do kruhu. Vezměte jednu kartičku, např. fotbalista, řekněte toto slovo nahlas anglicky a česky. Pak předejte žákovi po své pravici tuto kartičku a při předávání znovu řekněte slovo anglicky. Ponoukněte žáka s kartičkou “fotbalista”, aby udělal to samé, co vy. Předal kartičku a řekl svému spolužákovi slovíčko anglicky. Nechte oběhnout kartičku celý kruh.

Až se vydá kartička do druhého okruhu, chvilku vyčkejte a ukažte novou kartičku. Řekněte slovíčko nahlas a pošlete je dál. Pokaždé když nové slovíčko oběhne jeden okruh, pošlete další slovíčko.

Po chvíli začne být ve třídě pěkně rušno. Je potřeba pohlídat, aby žáci předávali kartičku jen tomu, kdo má prázdné ruce. Dále si dávejte pozor, aby kartiček nechodilo příliš mnoho. Sem tam některou kartičku, která chodí už moc dlouho stáhněte z oběhu.

Až pošlete všech 13 kartiček a budete mít pocit, že už chodí dost dlouho, postupně kartičky stáhněte z oběhu. Až se Vám vrátí všechny karty, rozdejte každému žákovi následující tabulky.

Žáci mají za úkol napsat správný překlad slovíčka na kartičce.

Společně zkontrolujte překlady.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *