Unit 1A slovíčka – Basketball

Hry jsou kořením vyučovacích hodin. Stejně jako u koření, člověk by jich neměl používat příliš mnoho, ale bez nich jsou hodiny mdlé a nezajímavé.

Pro výuku slovíček už dlouhodobě používám hru Basketball. Hra je velice jednoduchá a potřebujete k ní jen dvě věci. Seznam slovíček pro každého studenta a jednu hrací kostku do dvojice. V následujícím dokumentu najdete slovíčka k lekci 1A učebnice Project 2 4th Edition.

Vytiskněte pro každého žáka jednu kartičku se slovíčky (na jedné straně jsou 2 kartičky).

V první fázi přečtěte slovíčka nahlas a žáci opakují po Vás. Pak nechte žáky číst slovíčka a opravujte jejich výslovnost. Zde nechávám číst celou třídu zaráz a jakmile zaslechnu něco špatně, zastavím je a opravím. Tak se nikdo necítí nepohodlně a žáci se naučí slovíčka vyslovovat správně.

Když už nám výslovnost jde, nechám žákům minutu a půl na naučení se daných slovíček. Devadesát sekund se může zdát málo, ale bohatě to stačí. Ne že by se žáci naučili vše, ale pak začnou rušit a už se nic nenaučí.

Po fázi učení se, přijde samotná hra. Hraje se ve dvojicích a jeden z žáků si otočí slovíčka tak, aby je neviděl a vezme si hrací kostku. Hodí si hrací kostkou a jeho soused mu vybere z kartičky jedno slovíčko česky a zadá jej svému spolužákovi. Když ten je přeloží správně do angličtiny, dostane tolik bodů, kolik mu padlo na kostce. Tyto body si zapíše na rub své kartičky a pak háže znovu. Pokud slovíčko přeloží špatně, zapíše si nulu. Jeden hráč háže 5x a pak se vystřídají. Žáci se střídají tak dlouho, dokud vyučující hru neukončí (já nechávám děti hrát 7 minut).

Po skončení hry si žáci sečtou získané body a vyhlásime vítěze. Světový rekord je 163 bodů.
Tato hra žáky baví a musím říct, že se při ní i docela dobře naučí daná slovíčka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *