Sloveso CAN – Magic Grammar Card

Před nedávnem jsem pro své žáky vytvořil následující výukovou pomůcku. Jmenuje se Magic Grammar Card a funguje následovně.

V následujícím souboru najdete Magic Grammar Card na výuku slovesa CAN. Vytiskněte si následující soubor oboustranně a rozstřihněte v půlce. Každý žák dostane jednu půlku. Papír přehne tak, aby vepředu bylo gap fill cvičení, uvnitř na levé straně překlad, na pravé správné řešní a vzadu prázdná stránka. Takto přehlý papír si žáci nalepí do sešitu.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [243.61 KB]

V hodinách používáme Magic Grammar Cards takto: žáci si sednou do dvojic a ten, který sedí blíže k oknu si nechá MGC zavřenou, takže vidí jen Gap fill exercise. Žák, který sedí blíže ke dveřím si kartičku otevře.

Žák blíže k oknu čte jednotlivé věty a jeho soused jej kontroluje a opravuje. Po dvou minutách si žáci prohodí role. Ve druhé fázi si oba otevřou MGC, ale žák blíže k oknu si zakryje pravou stranu kartičky a překládá věty do angličtiny a jeho soused jej zas opravuje. Po dvou minutách se opět prohodí. Pozor, žáci nesmí do kartiček psát!!!

Další využití je pro domácí úkoly. Žáci za domácí úkol čtou jednotlivé věty a hned se sami kontrolují. Pokaždé, když přečtou celou kartičku, udělají se do sešitu křížek.

Doufám, že se Vám tato aktivita bude líbit. Více MGC najdete na engames.eu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *